hgd

کشور آذربایجان از جنوب در همسایگی ایران واقع شده است. بر حسب قانون موجود در کشور آذربایجان کسانی که پنج سال پیوسته در این کشور ساکن باشد، بعد از آن در صورت پایبندی به شرایط و قوانین موجود در کشور آذربایجان و داشتن یک شغل مناسب می تواند اقامت دائم بگیرد.

پس از اقامت دائم این افراد در صورت نداشتن سابقه کیفری، تسلط کامل به زبان آذربایجانی و نداشتن بدهی مالی بعد از ۸ سال موفق به کسب پاسپورت این کشور می شوند.

اما می دانیم که همه ساله افرادی به اهداف گوناگونی به کشور آذربایجان مهاجرت می کنند که در این میان مستقر شدن در یک خانه در اولویت قرار دارد. در ادامه برای شما شرایط اجاره انواع خانه در کشور آذربایجان را ذکر می کنیم.

tht

وضعیت عمومی آپارتمان های باکو به چه صورت است؟

 مسافران و توریست ها همه جور آپارتمانی میتوانند در باکو پیدا کنند. از آپارتمان های قدیمی با امکانات کم و هزینه پایین گرفته تا آپارتمان های مدرن با امکانات در این شهر پیدا می شوند. به طور کلی مردم باکو به زیبایی و تمیز بودن نمای بیرونی ساختمان ها و همینطور محوطه های عمومی داخلی مثل راهروها و راه پله ها اهمیت بسیار میدهند و زیبایی و تمیز بودن آن را وظیفه دولت می دانند.

 اجاره آپارتمان در باکو برای چه کسانی مناسب است؟

 اجاره و یا خرید ملک در باکو برای افرادی مناسب است که میخواهند هزینه کمتری برای اقامت خود در این شهر بپردازند. بنابراین اجاره آپارتمان برای آن ها بسیار مناسب می باشد. تفاوت اجاره آپارتمان با رزرو هتل در این است که دیگر مشمول خدمات و امکانات هتل ها نخواهید شد و وظیفه نظافت منزل، درست کردن غذا و ... به عهده خودتان خواهد بود. اگر اولین بارتان است که به این شهر سفر می کنید و زیاد از زبان ترکی آذربایجانی سر در نمی آورید، بهتر است زیاد به کرایه آپارتمان فکر نکرده و با شرکت های معتبر کارگزاری گردشگری آذربایجان مثل لریک مشورت کنید.

 از نظر توریست ها و گردشگران تور لحظه آخری باکو، بهترین مکان برای اقامت، مناطقی هستند که به جاذبه های گردشگری شهر نزدیک هستند. با این حال هزینه آپارتمان در این مناطق تا حدودی گران است و یا آپارتمان های آن قدیمی قدیمی هستند. بنابراین سعی کنید قبل از کرایه آپارتمان درباره منطقه و به خصوص دسترسی راحت به ایستگاه های مترو و اتوبوس تحقیق کنید.

vfb

هزینه زندگی به طور کلی به چند بخش اصلی تقسیم می شود:

 هزینه خوراک و پوشاک

 هزینه حمل و نقل، تفریح و ورزش

 هزینه اسکان و خدمات

 در سایر شهرهای کشور آذربایجان هزینه های زندگی به طور متوسط 500AZN (منات آذربایجان) یا 450€ (یورو) می باشد. لازم به ذکر است که بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره مسکن یا آپارتمان، متوسط هزینه زندگی در آذربایجان برای یک خانواده چهار نفره 2.642AZN (منات آذربایجان) یا 1.388€ (یورو) می باشد. همچنین متوسط هزینه زندگی در آذربایجان برای یک فرد (بدون در نظر گرفتن هزینه اسکان) به 735AZN (منات آذربایجان) یا 386€ (یورو) می رسد.

 در نمودار زیر به اصلی ترین هزینه های زندگی در این کشور اشاره شده است:

jj

حدود هزینه اجاره آپارتمان در باکو

حدودا هزینه کرایه آپارتمانی یک خوابه در قسمت مرکزی شهر به مدت یک ماه 505 منات و در حومه شهر 230 منات می باشد. هزینه کرایه آپارتمان های سه خوابه نیز با همین ویژگی به مدت یک ماه در قسمت مرکزی شهر 1250 منات و در قسمت حومه شهر 450 منات می باشد.

 خوراک، پوشاک و هزینه زندگی در آذربایجان

صرف غذا در رستوران های خارجی همیشه جذاب است و گردشگران آن را دوست دارند، زیرا وعده های غذایی در رستوران ها برای کسانی که در کشورهای توسعه یافته حقوق دریافت می کنند گران نیست. اما برای افرادی که در این کشور قصد دارند زندگی کنند باید در نظر داشته باشند که صرف غذا در رستوران های مختلف می تواند هزینه های بالایی به همراه داشته باشد و موجب کسری بودجه شود. با این حال، صرف غذا در منزل می تواند موجب کاهش هزینه ها و در صورت داشت مدیریت مالی مناسب، موجب افزایش سرمایه و پس انداز کردن پول شود. در این کشور، وقتی صحبت از غذا می شود، قیمت مواد غذایی مقرون به صرفه است، اما فقط برای آن دسته از کالاهایی که در خود کشور تولید می شود و می توان آنها را در بازارهای محلی یافت و محصولات وارداتی در دسترس هستند اما بسیار گران هستند.

تعداد زیادی از خارجیانی که به این کشور مهاجرت می کنند، قیمت پوشاک در این کشور را مقرون به صرفه می دانند. 

gfh

در نمودار زیر به هزینه های اصلی خوراک و پوشاک در این کشور اشاره شده است:

اقلام

هزینه به AZN (منات آذربایجان)

صرف غذا در رستوران ارزان قیمت

10

صرف غذا در یک رستوران متوسط (3 دوره) برای دو نفر

50

صرف یک وعده غذا در مک دونالد

8

1 لیتر شیر

1.78

500 گرم نان

0.51

1 کیلو برنج سفید

2.29

1 کیلو گوشت

12.03

شلوار جین لیوایز

94

لباس تابستانی

87

1 جفت کفش نایکی

170

1 جفت کفش مردانه

161

 

yjyj

و در آخر پیشنهاد ما برای کسانی که قصد اجاره آپارتمان در باکو را دارند

اگر در سفر به باکو به دنبال اجاره آپارتمان هستید، باید مدت زمان زیادی را به تحقیق اختصاص دهید. همینطور ممکن است با دلال هایی روبرو شوید که هزینه بیشتری از شما در قبال اجاره آپارتمان میگیرند. بنابراین بهتر است کار را به یکی معتبرترین و البته با سابقه ترین کارگزاران گردشگری آذربایجان، لریک بسپارید تا بهترین آپارتمان را با قیمتی مناسب و باور نکردنی در اختیار شما عزیزان قرار دهد. این شرکت شما را در خرید ملک در باکو، اجاره آپارتمان ها، ویلاها و سوئیت های لوکس همراهی می کند.