لاتاری

گرین کارت به مجوز اقامت دائم و قانونی در یک کشور دیگر گفته می شود. شما با داشتن گرین کارت از حق دائمی کار و زندگی در یک کشور دیگر برخوردار خواهید بود. اخذ گرین کارت آمریکا می تواند به روشهای مختلفی انجام گیرد که ساده ترین و ارزان ترین روش دست یابی به آن تحت عنوان لاتاری شناخته می شود که دست یابی به آن مستلزم شانس بالایی می باشد. لاتاری به فرایندی اطلاق می شود که طی آن افراد از کشورهای مجاز به ثبت نام می توانند در این قرعه کشی که سالانه برگزار می شود ثبت نام کرده و در صورت داشتن شرایط مورد نیاز در قرعه کشی شرکت داده شوند. لاتاری در آمریکا به منظور حفظ تنوع قومیتی و جبران کمبود زاد و ولد انجام می گیرد.

افراد در صورت برنده شدن در این قرعه کشی می توانند به همراه خانواده خود در آمریکا اقامتی دائمی داشته باشند.

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری 2022

اغلب این شرایط در همه سالهای اجرا و ثبت نام لاتاری یکسان بوده است. افراد در صورت برنده شدن در لاتاری 2022 بایستی دارای حداقل مدرک دیپلم دبیرستان 12 ساله (دیپلم+پیش دانشگاهی) باشند. داشتن تحصیلات عالی مانند دکترا هیچ تاثیری در شانس قبولی شما در لاتاری نخواهد داشت.

در قانون لاتاری برای افراد دارای تحصیلات زیر دیپلم، شرط جایگزین لحاظ شده به این معنی که این افراد بایستی دارای سابقه 2 سال کار باشند و شغل مربوطه باید در لیست مشاغل اداره کار ایالات متحده آمریکا موجود باشد. سابقه کاری می تواند ثبت شرکت به عنوان مدیر عامل نیز باشد یا مشاغلی مانند طراحی گرافیک، طراحی سایت و ...

لاتاری

هزینه ثبت نام لاتاری 2022

 ثبت نام در لاتاری با دو روش انجام می گیرد. در روش اول افراد می توانند با مراجعه به سایت رسمی کنتاکی کونسولار آمریکا به آدرس Dvprogram.state.gov بدون پرداخت هیچ هزینه ای و با وارد کردن اطلاعات و مدارک مورد نیاز ثبت نام کنند. این روش نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارد.

 در روش دوم که ثبت نام بوسیله شرکت های واسطه ای انجام می شود. این شرکت ها برای ارائه خدمات کارگزاری خود مبلغی را دریافت خواهند کرد.

 اعلام نتایج لاتاری

 نتایج لاتاری همه ساله در ماه می یعنی پس از گذشت شش ماه از ثبت نام در سایت مربوط به اعلام نتایج قرعه کشی لاتاری به نشانی dylottery.state.gov/ESC در دسترس شرکت کنندگان قرار می گیرد. اعلام نتایج برنده شدگان لاتاری 2021 با تاخیر یک ماهه انجام شد.

 شرایط عکس لاتاری

 عکس مورد نیاز برای شرکت کنندگان لاتاری باید دارای زاویه دید مستقیم به دوربین باشد، عکس مربعی بوده و طول مورد تایید برای آن 600 پیکسل الی 1200 پیکسل می باشد. عکس بایستی رنگی بوده و دارای زمینه سفید، بدون عینک و سمعک باشد. مو نباید روی صورت بریزد، عکس با حجاب برای مسلمانان بلامانع است ولی گردی صورت باید واضح باشد. عکس باید در قالب فایل دیجیتالی ارائه شود.

 سهمیه ایران در لاتاری آمریکا

 با وجود تحریم ها و محدودیت های فراوان، ایران همچنان جزو کشورهایی است که در لاتاری سهمیه دارد. طبق اعلام وزارت امور خارجه آمریکا سهمیه ایران در لاتاری ۲۰۲۲، ۴۵۰۰ نفر است.

 

لاتاری

شرایط زندگی در آمریکا از طریق لاتاری

آمریکا عنوان یک کشور توسعه یافته و آزاد و ایده ال برای بیشتر مردم جهان را دارد. این کشور اقتصاد اول دنیا را در اختیار دارد و زمینه اشتغال و کسب و کار در زمینه های فعالیتی گوناگون در آن فراهم می باشد. سومین کشور پرجمعیت دنیاست. شما با اخذ گرین کارت آمریکا از طریق لاتاری می توانید اقامت قانونی و دائم این کشور را دریافت کرده و همانند سایر شهروندان آمریکایی از حق تحصیلی رایگان در مدارس و دانشگاههای آمریکا بهره مند شوید. شغل و حرفه دلخواه خود را انتخاب کرده و در شهر و ایالت مورد نظر خود سکونت داشته باشید.

از جمله مشکلاتی هم که می تواند دریافت گرین کارت لاتاری برای فرد برنده شده در پی داشته باشد می توان به سختی اخذ ویزا برای خانواده و در نتیجه ماها دوری از خانواده و مشکل ندانستن زبان و عدم موفقیت در برقراری ارتباط اشاره کرد.

مزایای لاتاری آمریکا

·         می توانید بدون هیچ محدودیتی در هر کدام از ایالت های آمریکا که مایل بودید اقامت داشته باشید

·         می توانید در هر عنوان شغلی به غیر از مشاغل فدرال فعالیت کنید

·         از امکان خرید و فروش نامحدود ملک و زمین برخوردار باشید

·         در مدارس و دانشگاههای دولتی آمریکا نام نویسی کنید

·         اجازه اخذ گواهینامه داشته باشید با این توضیح که گواهینامه ایران در آمریکا اعتبار ندارد.

·         از خدمات بیمه ای و درمانی استفاده نمایید

·         شهروندی آمریکا را بعد از پنج سال اقامت به دست آورید

·         برای همسر و فرزندان مجرد خود درخواست ویزا کنید

لاتاری

افزایش شانس قبولی در لاتاری

 هر فرد متقاضی تنها برای یکبار می تواند به عنوان متقاضی اصلی در لاتاری ثبت نام کند و چندین بار ثبت نام به عنوان متقاضی اصلی باعث مردود شدن ثبت نام شما خواهد شد. متاهل بودن تنها راه قانونی برای افزایش شانس قبولی در لاتاری است. بدین صورت که شما یکبار خود به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام می کنید و یکبار هم در فرم ثبت نام همسر به عنوان همراه ثبت می شوید. برای افراد مجرد زیر 21 سال هم ثبت نام به عنوان همراه در فرم ثبت نام والدین به عنوان شانسی مضاعف محسوب می شود.

 

منبع: https://avije.org/lottery-registration-2022/