r5e

برای کسب هر موفقیتی، یک شروع قدرتمند داشته باشید؛ این جمله برای کسب موفقیت در کنکور نیز شامل می شود. هر دانش آموز کنکوری در سال کنکور با حجم انبوهی از درس ها و مطالب مواجه می شود که باید تمامی آن‌ها را بخواند، به خاطر بسپارد، فراموش نکند و بتواند در جلسه کنکور در ۴۸ ثانیه هم سوال را بخواند و جواب را پیدا کند و هم در پاسخنامه علامت بزند!

البته که به نظر کار سختی می‌آید، اما پس کسانی که موفقیت کسب کرده اند، چگونه از پس تمامی این ها بر آمده‌اند؟ پس موفقیت در کنکور برای هیچ‌کس غیرممکن نیست.

اما همانطور که گفتیم حجم بسیار بالای مطالب دانش‌آموزان بسیاری را در همان اول راه ناامید میکند. این افراد ناامید راه را برای کسانی که قدرتمند شروع می‌کنند هموار می‌کنند.

شما می‌خواهید جزو کدام دسته باشید؟ البته که هیچ کس دوست ندارد شروع نکرده بازنده باشد؛ پس برای یک شروع قدرتمند همراه ما باشید تا به شما بگوییم که چگونه باید این کار را انجام دهید.

i7t

شما برای یک شروع خوب نیاز به یک برنامه ریزی اساسی و اصولی دارید تا نقشه راه پر پیچ و خم کنکور باشد و در هر زمان بدانید که باید چه کاری انجام دهید، چه درسی را چگونه بخوانید و چه زمانی مرور کنید؟

ما در این مطلب برای شما عزیزان تمامی نکاتی که می‌تواند شما را تا زمان کنکور به موفقیت برساند را آورده ایم. علاوه بر این ها یک نمونه برنامه ریزی رایگان را نیز در اختیارتان گذاشته ایم. پس آموزش ها را از دست ندهید.

با پاسخ به این سوال شروع می‌کنیم:

چرا باید برنامه ریزی کنکور انسانی داشته باشیم؟

کنکور انسانی و شرکت در این آزمون مهم و سرنوشت ساز شتری است که در خانه بسیاری از افراد حتی شما دوست عزیز می خوابد.

 مهم این است که از این آزمون سربلند بیرون بیایید و جلو خانواده و اقوام حرفی برای گفتن داشته باشید.

یکی از راه هایی که می تواند شما را در رسیدن به این آرزو و رؤیا کمک کند داشتن برنامه ریزی انسانی است.

این را آویزه گوشتان کنید که درس خواندن بدون برنامه ریزی نه تنها هیچ سود و فایده ای برای شما دوست عزیز ندارد بلکه با انجام این کار آسیب زیادی هم می بینید.

نتیجه هم که کاملاً‌ مشخص و مبرهن است. قبول نشدن در کنکور علوم انسانی و یک سال دیگر پشت کنکور ماندن و حسرت نشستن روی صندلی های دانشگاهی که آرزوی قبولی در آن را دارید.

حتماً‌ این سؤال در ذهن شما ایجاد شده که خب چرا داشتن برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی و برنامه روزانه کنکور انسانی تا این حد اهمیت دارد و می تواند به شما در دستیابی به پیشرفت و مؤفقیت کمک کند.

efef

در پاسخ به این سؤال که احتمالاً سؤال بسیاری از شما دوستان عزیز باشد باید عرض کنیم که داشتن برنامه ریزی کنکور انسانی می تواند موجب روشن شدن اهداف شما شود.

زمانی که شما برای طرح ریزی جدول برنامه ریزی کنکور انسانی تلاش می کنید در واقع دقت و توجه بیشتری به هدف های خود از مطالعه و شرکت در آزمون سراسری دانشگاه ها می کند.

همین موضوع به شما در شناخت دقیق تر و بهتر از اهداف خود کمک می کند. بعلاوه، به این ترتیب می توانید اهداف کوتاه مدت و همین طور بلند مدت خود را مشخص کنید.

مورد بسیار مهم دیگر این که، با داشتن برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی و همین طور برنامه ریزی روزانه کنکور انسانی می توانید از تلف شدن وقت خود جلوگیری کنید و از زمان نهایت استفاده را ببرید.

در واقع، این گونه و با داشتن برنامه ریزی انسانی می توانید به تنظیم وقت خود کمک کنید و به کارهای دیگری نظیر تفریح، استراحت و موارد دیگری هم در طول روز برسید.

با این تفاسیر و توضیحات ارائه شده در بالا حتماً به اهمیت طرح ریزی جدول برنامه ریزی انسانی پی برده اید.

 پس اگر تاکنون برنامه ریزی انسانی برای آزمون سال آینده انجام نداده اید وقت آن است که یک یا علی بگویید و به کمک مشاوری خبره و کاردان بهترین جدول برنامه ریزی کنکور انسانی شامل برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی و همین طور برنامه ریزی روزانه کنکور انسانی را برای خود تنظیم کنید

;iuy

از کی برای مطالعه کنکور شروع کنیم؟

فرصت را نا محدود ندانید از همین حالا و امروز برای کنکور برنامه ریزی کنید. مهم این نیست که چقدر برای کنکور زمان باقی مانده است، آن را از دست ندهید. استرس زمان نداشته باشید. ما همراه شما هستیم.

 چگونه برای کنکور شروع کنیم؟

اگر دانش آموز یازدهمی هستید و یا بعد از نیمسال دوم تصمیم جدی گرفته اید طبق استراتژی زیر عمل کنید:

از مطالعه روزانه درس های پایه یازدهم غافل نشوید چرا که این دروس ۳۰ درصد منابع کنکور انسانی هستند.

دروس رتبه ساز پایه یازدهم (فلسفه و روانشناسی) را جدی تر بخوانید.

دروس رتبه ساز پایه دهم (منطق و اقتصاد) را در برنامه مطالعاتی روزهای تعطیل خود قرار دهید.

7irt

در برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی و یا برنامه ریزی روزانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

در این بخش از نوشته مرتبط با برنامه ریزی انسانی سعی در ارائه نکاتی بسیار مهم و اساسی را در رابطه با برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی و یا برنامه ریزی روزانه را برای شما دوستان عزیز داریم.

به کمک این نکات بسیار مهم و کلیدی می توانید برنامه ای عالی را برای مطالعه خود طرح ریزی کنید و در انجام و پیاده سازی آن هم هیچ مشکلی نداشته باشید.

. اولین نکته بسیار مهم در رابطه با برنامه ریزی انسانی این است که ساعت مطالعه شما باید کافی و مناسب باشد.

یعنی مثلاً دو یا سه ساعت در روز مطالعه نکنید. این زمان واقعاً کم است و شما را به جایی نمی رساند.

منظور ما این نیست که بیشتر از حد توان خود مطالعه نکنید و آن قدر در طول روز درس نخوانید که آخر شب دیگر حتی نای حرف زدن هم نداشته باشید.

بلکه سعی کنید زمان درس خواندنتان به حد مناسبی برسد و حتی به تدریج آن را زیادتر هم بکنید.

اما این زیاد کردن ساعات مطالعه هم به حدی باشد که خارج از توان شما دوستان نباشد و شما را خسته و دلسرد نکند.

. در صورتی که هنوز فارغ التحصیل نشده اید و در سال چهارم دبیرستان درس می خوانید حتماً درس داده شده به وسیله معلم را در همان روز بخوانید.

شاید باور نکنید اما نمی دانید انجام این کار چه کمک بزرگی به شما در یادگیری هر چه بیشتر مطالب درسی و تثبیت آن ها در ذهنتان می کند.

yj

موضوع مهم دیگری که باید در برنامه ریزی انسانی خود رعایت کنید درج اوقاتی است که استراحت کرده اید، از گوشی تلفن همراهتان استفاده کرده اید، با خانواده به مهمانی رفته اید و یا زمانی را برای خرید اختصاص داده اید.

بله درست شنیدید. شما باید این اوقات را هم در جدول برنامه ریزی کنکور انسانی خود درج کنید.

این گونه متوجه می شوید که آیا زمان اختصاص یافته برای این کارها به اندازه و مناسب است یا این که نه باید از زمانی که برای آن ها صرف کرده اید کم کرده و به زمان مطالعه خود اضافه کنید.

بعلاوه حتماً نقاط ضعف و قوت خود را در جدول برنامه ریزی هفتگی کنکور انسانی درج کنید. این گونه در پایان هفته می توانید به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرید و در صدد رفع نقاط ضعف خودتان بربیایید.

 

WWW.AVIJE.ORG  منبع